Listy Binance Wrapped Bitcoin (WBTC) w aktualnym boomie DeFi

Przestrzeń zdecentralizowanych finansów szybko się powiększa. Wraz z tym wzrostem, popyt na Wrapped Bitcoin (WBTC) znacznie wzrósł. Binance, największa na świecie giełda kryptograficzna pod względem kapitalizacji rynku, ogłosiła, że notuje kolejny symbol wspierający dalszy wzrost powierzchni zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Nowy token ERC-20 powiązany z ceną Bitcoin Era, Wrapped Bitcoin (WBTC), jest już dostępny do obrotu na Binance. Ogłoszenie zostało opublikowane w sierpniowym wpisie na blogu giełdy. W oparciu o oficjalne ogłoszenie, użytkownicy Binance’a mogą teraz zacząć deponować WBTC i handlować tokenem z Ether i Bitcoinem.

Zawinięty Bitcoin został wprowadzony w 2019 roku. Jest to token oparty na Ethereum, który reprezentuje Bitcoin z jednym WBTC równym jednemu BTC. WBTC jest wspólnym przedsięwzięciem głównych graczy DeFi, takich jak Dharma, MakerDAO, BitGo, Compound, Ren, Kyber Network i Set Protocol. Token jest dobrze zaprojektowany, aby wprowadzić większą płynność do sieci Ethereum z BTC i wdrożyć go w sektorze DeFi.

W ramach funkcjonalności WBTC w zakresie zdecentralizowanego finansowania, token umożliwia posiadaczom BTC zawieszanie się na BTC, a także korzystanie z aplikacji DeFi, takich jak Compound, do pożyczania lub pożyczania pieniędzy. W odróżnieniu od tradycyjnych finansów, finansowanie zdecentralizowane przewiduje zupełnie nowy system pieniężny, który jest zbudowany na najlepszych publicznych łańcuchach blokad.

Jak działają funkcje DeFi

Platformy DeFi łączą kredytobiorców i kredytodawców bezpośrednio, eliminując kontrolę kredytową, a jednocześnie umożliwiając zabezpieczenie zasobów cyfrowych. DeFi oferuje również zdecentralizowane udzielanie kredytów, co jest jego główną zaletą. Zdecentralizowana przestrzeń finansowa rośnie w zastraszającym tempie w 2020 roku. Całkowita wartość zablokowana na rynku osiągnęła poziom 9 miliardów dolarów 30 sierpnia.

Defi – zdecentralizowane finansowanie w cyfrowym kole na ciemnoniebieskim abstrakcyjnym wielobocznym tle. Ekosystem aplikacji i usług finansowych opartych na publicznych łańcuchach blokad. Vector EPS 10.
Najpowszechniej używana zdecentralizowana giełda na Ethereum; Uniswap, przewyższyła niektóre z głównych giełd kryptograficznych takich jak Coinbase w dziennej wielkości 30 sierpnia. Ponieważ DeFi nadal rośnie meteorycznie, rośnie również zapotrzebowanie na WBTC. Do połowy sierpnia osiągnął on poziom 274 milionów dolarów w obiegu.

W 2020 r. Binance gwałtownie wkroczył na rynek DeFi. W tym miesiącu Binance wprowadził na rynek DeFi we współpracy z największymi firmami z branży, takimi jak Kava Labs i Compound Finance. W kwietniu 2020 r. Binance wydał nowy token DeFi, który jest wspierany przez aktywa kryptograficzne ONT (Ontology).